Áno

KNIHA TRENČÍN A OKOLIE Z NEBA

Teší nás, že Stavebné bytové družstvo Trenčín je súčasťou nádhernej publikácie, kde dominujú krásne fotografie z lietadla. Trenčín a okolie máte ako na dlani.

Text o SBD Trenčín nájdete na stránke 142 v tlačenej verzii, na stránke 146 v elektronickej verzii (KLIKNITE TU).

Vyberáme:
KEĎ SA STAROSTI DAJÚ HODIŤ NA PLECIA PROFESIONÁLOV

TV stanice cez anténu boli preladené

Towercom, ako poskytovateľ pozemného TV vysielania na Slovensku uvoľnil pásmo, ktoré je určené pre mobilné siete 5G. Z toho dôvodu bolo potrebné DVB-T signály preladiť na nové frekvencie.

Towercom musel uvoľniť frekvenčné pásmo nad 700 MHz pre potreby mobilných sietí, ktoré budú využívať slovenskí operátori pre siete 5G. V tomto pásme bolo pritom cez DVB-T štandard šírené vysielanie na kanáloch 49 - 60. Práve preto Towercom postupne menil frekvencie TV kanálov.

Prenájom rohoží do vstupov bytových domov

Vážený zástupca vlastníkov bytov, správca SBD Trenčín v spolupráci so spoločnosťou LINDSTRÖM preveruje záujem o službu - prenájom rohoží do vstupov bytových domov. Na začiatku je možné si otestovať službu bezplatne (v texte nižšie).

Čistiace rohože pre spoločné priestory v bytovom dome.

Vyberte si veľkosť rohože, farbu. Štandardné rohože ponúkame v 5 základných veľkostiach: 85 x 75 cm, 85 x 150 cm, 85 x 300 cm, 115 x 200 cm, 150 x 300 cm a 5 základných farbách: čierna, modrá, sivá, hnedá a červená.

Revízia vetracích potrubí v bytových domoch

Spoločnosť Delphia s.r.o., Divízia Pľúca budov má pre bytové domy v aktuálnej ponuke "Jarnú akciu" - revízia vetracích potrubí v cene 120 EUR / 1 vchod, ktorá zahŕňa:

  • diagnostika pomocou inšpekčnej kamery
  • výstupnú správu s videozáznamom, s ktorou je možné prezentovať aktuálny stav na schôdzi
  • v prípade záujmu o diagnostiku všetkých vetracích šácht, priprava individuálnej cenovej ponuky

Platnosť akcie je od 01.03.2022 do 30.04.2022.

Oznámenie o opätovnom zvolávaní schôdzí vlastníkov

Vážení vlastníci bytov a nebytových priestorov, z dôvodu ukončenia 90-dňového núdzového stavu, ktorý bol vyhlásený na území Slovenskej republiky dňa 25.11.2021 a uplynul dňa 22.02.2022, opätovne pristupujeme k zvolávaniu schôdzí vlastníkov bytov a nebytových priestorov.

S úctou

Mgr. Miroslav Petrík, v.r.   
riaditeľ správy SBD Trenčín

Slovensko čaká veľká obnova domov za vyše miliardu EUR ročne

Na obnovy starých budov pôjde viac ako miliarda eur ročne. Zdôraznil to minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nominant Sme rodina) na sociálnej sieti.

"Mám veľkú radosť, že našu stratégiu obnovy budov potvrdila aj vláda SR. Prípravu zastrešila štátna tajomníčka Katarína Bruncková, ale cením si aj konštruktívny prístup Ministerstva životného prostredia SR, ako aj zhruba 30 organizácií tretieho sektora, s ktorými sa nám podarilo nájsť takmer ideálny balans," komentoval minister. Vláda stratégiu schválila v stredu 20.01.2021.

Plošná postreková dezinfekcia

Spoločnosť HB Cleaning SK s.r.o. ponúka možnosť aplikácie dezinfekčných roztokov na plošnú postrekovú dezinfekciu, ktorá je účinná po dobu 4-5 dní.  Potom je ju možné umývať a nastriekať prípadne opäť, preto bude vždy vybraný aj termín na dezinfekciu podľa toho, aby sa stihlo v týždni upratať, bolo vydezinfikované aj čisto. Dezinfekciu vykonáva zvlášť personál, ktorý je zaškolený iba na túto činnosť a inú prácu s čistiacimi strojmi, umývanie okien a pod., tzn.